Станіслав Асєєв

Журналіст, письменник, колишній в’язень незаконної катівні у окупованому Донецьку “Ізоляція”.

Книги автора

В Ізоляції. Есеї про Донбас

У 2021 році за книгу есеїв «В ізоляції» Станіслав Асєєв отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка у номінації «Публіцистика, журналістика».

270 грн.

Після початку війни Станіслав Асєєв залишився на окупованій території Донбасу та писав статті до українських медіа, де намагався емоційно осягнути та раціонально зрозуміти, що відбувається у свідомості його сусідів та друзів під тиском пропаганди та злиднів. У його текстах мало політики – більше рефлексій добре освіченої людини щодо мороку війни та змін людської психіки, які неодмінно відбуваються за таких обставин.

Світлий шлях. Історія одного концтабору

Книгу вже продано тиражем більше 20 тис. екземплярів

290 грн

Вражаюча книга журналіста, письменника та колишнього полоненого “ДНР” Станіслава Асєєва про тюрму, де роками незаконно утримують, катують, гвалтують та вбивають людей.

Справжнє обличчя “русского мира” та “Донецької народної республіки” – це тюрма “Ізоляція” на вулиці Світлий Шлях, 3.

Про автора

Станіслав Асеєв
Станіслав Асєєв

Журналіст, 31 рік. Раніше жив у Донецьку, закінчив філософський факультет Донецького національного університету. Працював позаштатним кореспондентом «Радіо Свобода», писав для газети «Дзеркало тижня», журналу «Український тиждень». Залишився у місті після початку війни та окупації Донецька, продовжував писати статті для українських медіа.

11 травня 2017 року був затриманий бойовиками так званого “МГБ ДНР”, окупанти звинуватили його у «шпіонажі».

29 грудня 2019 року був звільнений в рамках обміну полоненими між Україною та Росією.


Станіслав Асєєв про справжній концтабір у Донецьку

Помилково буде вважати, що в цих стінах знущалися лише з «укропів», до яких зараховували всіх, хто отримав статтю «шпіонаж».

Навпаки, на нас дивилися із розрахунком на ймовірний обмін, а це означало, що в людини не має бути помітних шрамів, опіків, переломів, Натомість свої – так зване «ополчення», співробітники «міністерств» тощо – були справжнім м’ясом, тренувальним матеріалом, який можна було буквально вбивати в підлогу, не остерігаючись наслідків.

Адміністрація «Ізоляції» чудово розуміла, що жоден російський телеканал ніколи не візьме в них інтерв’ю, жодне місцеве видання ніколи про них не напише. Цих людей не існувало, їхніх страждань не було, вони – ніхто. Саме тому «Ізоляція» – це межа, переступивши яку, людина почувається Богом, чинячи як диявол.

Наші контакти

Телефон: +38068876649
Почта: chornagorabook(@)gmail.com

Книжкове видавництво Чорна гора